Atrakcje Bytowa – zamek, park i Góra Siemierzycka

Bytów to miasto położone w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Miasto i jego okolice zawierają dużo atrakcji, które docenią zarówno wczasowicze, którzy lubią aktywny odpoczynek na łonie natury, jak i turyści uwielbiający zwiedzanie zabytków. Znajduje się tu również atrakcyjna baza noclegowa. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać: „noclegi Bytów”. W wyszukanych stronach znajdą się adresy hoteli, schronisk i gospodarstw agroturystycznych, które oferują noclegi [].

Zamek Krzyżacki

Niewątpliwie najciekawszym zabytkiem Bytowa jest Zamek Krzyżacki. Jego budowę rozpoczęto w 1390 roku. Zamek jest zbudowany na planie prostokąta. Do jego budowy posłużyły kamienie eratyczne i cegła. Budowla posiada cztery wieże, z czego jedna jest kwadratowa a reszta to wieże okrągłe. Aktualnie mieści się w nim Muzeum Zachodnio-Kaszubskie oraz hotel i restauracja. W zamku odbywają się wystawy, a na jego dziedzińcu rożne pokazy. Świetnym pomysłem będzie wynajęcie pokoju w zamkowym hotelu. W zamku wyczuwa się do dziś atmosferę dawnych czasów.

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”

Park ten powstał na terenie powiatu słupskiego i bytowskiego. Obszar parku sięga dolnego i środkowego brzegu rzeki Słupi. W parku w większości znajdują się obszary leśne. Znajduje się tu również kilka jezior, z czego największe są: Jasień i Głębokie. Na terenie parku znajdują się ścieżki przyrodnicze, szlaki PTTK, szlak kajakowy i rowerowy oraz szlak elektrowni wodnych. W parku można aktywnie odpoczywać. Można wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę albo spływ kajakowy.

Góra Siemierzycka

Góra ta jest położona na południe od Bytowa i jest najwyższym wzniesieniem na Kaszubach. Na szczycie tego wzniesienia znajduje się drewniana wieża widokowa o wysokości 16 metrów. Z tej wieży można podziwiać piękno Kaszub. Widać z niej lasy, jeziora i okoliczne wsie. Widok z wieży z pewnością zrekompensuje trudy wspinaczki na Górę Siemierzycką.

Bytów to idealne miejsce na spędzenie urlopu z dziećmi i ze znajomymi. Po zwiedzaniu Zamku Krzyżackiego można się udać z rodziną na rowerową wycieczkę drogami Parku Krajobrazowego „Doliny Słupi”. Większe dzieci będą miały niezwykłą frajdę ze spływu kajakowego po rzece. Wczasy w Bytowie i zwiedzanie jego okolic będą długo i dobrze wspominane przez wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *