Co ciekawego zobaczymy w Płocku?

Płock to miasto usytuowane na zachód od Warszawy, wchodzące w granice województwa mazowieckiego. Kojarzone głównie ze swoją największą atrakcją, jaką jest ogród zoologiczny. Jego powstaniu służyło przede wszystkim odpowiednie położenie geograficzne miasta.

Trzeba wiedzieć, że zoo choć wspaniałe i powinien do niego zajrzeć każdy odwiedzający, to nie jest jedyną atrakcją Płocka. Należą do nich liczne zabytkowe obiekty, w których skład wchodzą ratusz, katedra, kościoły, wiele wspaniale prezentujących się kamieniczek, a także siedziby muzeów, szkół i innych instytucji państwowych lub prywatnych. Z nich wszystkich warto odwiedzić przede wszystkim Bazylikę Katedralna z XII wieku, opactwo pobenedyktyńskie z fragmentami zamku książęcego, Katedrę Mariawicką z XX wieku, wkomponowany w zbocze skarpy amfiteatr, deptak miejski, czyli jedną z najważniejszych ulic miasta, Tumską, wspomniany wcześniej ratusz, znajdujący się na starym rynku.

W mieście funkcjonuje pięć muzeów: Diecezjalne, Małachowianki, Mazowieckie, św. Faustyny oraz Żydów Mazowieckich, a więc każdy znajdzie element historii, który go najbardziej interesuje. Gdy nie dopisze pogoda na spacer bądź przejażdżkę rowerem, to można wybrać się do Teatru Dramatycznego lub jednego z dwóch kin. Jednak gdy ma się chęć na aktywne spędzanie czasu, to warto skorzystać z jednej z kilku przygotowanych przez miasto pieszych lub rowerowych tras zwiedzania. Miasto podziwiać można także z Ciuchci Tumskiej oraz ze statku turystycznego pływającego po Wiśle.

W lato można pływać i plażować nad zalewem Sobótka. W letnie wieczory towarzyszyć temu będzie muzyka, dobiegająca z malowniczo położonego amfiteatru i starego rynku. W mieście organizowane są także liczne imprezy Audioriver czy Reggaeland, a także Dni Historii Płocka oraz ‚Jarmark Tumski’. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, a młodsi i starsi znajdą te odpowiednie dla siebie. Ze zwiedzanie i aktywnym spędzaniem czasu nie należy się spieszyć, bowiem miasto posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła ‚noclegi Płock’ lub przejrzeniu przewodników turystycznych, natrafi się na propozycje noclegu w hotelach, hostelach, zajazdach, pokojach gościnnych u osób prywatnych. Do Płocka można także przyjechać kamperem lub z własnym namiotem i rozbić się na polu namiotowo-kempingowym. Nieważne jak, ważne żeby zostać w tym mieście na dłużej i wczuć się w jego klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *