Jezioro Kruklin i atrakcje Kruklanek

Spokojna, mazurska wieś Kruklanki jest idealnym miejscem na spędzenie letniego wypoczynku. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich nieustannie nas zachwyca. Bogate walory przyrodnicze, piękne lasy i jeziora zachęcają wielu turystów do aktywnego wypoczynku. Bez wątpienia warto odwiedzić Mazury w te wakacje. Piękna miejscowość pozwoli na beztroski relaks w otoczeniu natury. Tutaj zregenerujemy swój organizm i nabierzemy siły do dalszego działania.

Kruklanki to wieś o charakterze letniskowym, przez którą przepływa rzeka Sapina. Miejscowość znajduje się w pobliżu Puszczy Boreckiej. Znajdziemy tutaj aż cztery rezerwaty przyrody. Największy z nich, czyli rezerwat Borki przyciąga uwagę głównie dzięki żubrom, które możemy zobaczyć tutaj z bliska. Miejscowość leży w pobliżu ciekawych jezior otoczonych malowniczymi lasami: Gołdopiwo, Kruklin, Brożówka i Patelnia. Nad ich brzegami mieści się wiele przyjemnych ośrodków wczasowych.

Jakie noclegi Kruklanki mogą nam zaproponować?

Bez wątpienia znajdziemy tutaj wiele ciekawych ofert. Turystyka w tej wypoczynkowej wsi rozwija się prężnie. Baza noclegowa jest dość rozbudowana. W okolicy znajdziemy także wiele doskonałych punktów gastronomicznych. Liczne w Kruklankach pensjonaty, hotele, pokoje gościnne, kempingi oraz gospodarstwa agroturystyczne – baza noclegowa jest naprawdę szeroka i zróżnicowana.

Co można robić w Kruklankach?

Ciekawą atrakcją jest z pewnością spływ rzeką Sapiną. Do wyboru jest kilka tras o różnych stopniach trudności. Każda z nich prowadzi przez malownicze tereny. Możemy wybrać się także na kilkudniową wycieczkę, która wymaga już pewnego doświadczenia. Jezioro Kruklin to swego rodzaju raj dla wędkarzy. Miłośnicy łowienia ryb mają tutaj idealne warunki. Oprócz leszcza czy szczupaka, możemy spotkać tutaj stada kormoranów oraz wiele pięknych widoków. Puszcza Borecka to niewątpliwie urocze miejsce. Warto udać się na wycieczkę jej ścieżkami, a z pewnością znajdziemy wiele malowniczych krajobrazów, niczym z bajki. Piękne zielone doliny zalane wodą, olsy i wysokie torfowiska stanowią razem niepowtarzalny widok. Warto także zajrzeć do rezerwatu Borki i przywitać się z żubrami. Ciekawą atrakcją Kruklanek jest zwalony most, który być może zobaczymy podczas spływu kajakowego. Most kolejowy był kiedyś najdłuższą tego typu konstrukcją na Mazurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *