Łagów i wspaniały park krajobrazowy

Nieduża, malownicza miejscowość położona pomiędzy dwoma jeziorami, interesujące, warte obejrzenia zabytkowe budynki, cisza, spokój oraz możliwość spędzenia czasu nad jeziorem pływając kajakiem, rowerkiem czy po prostu wypoczywania nad jego brzegiem – wszystko to brzmi jak opis miejsca idealnego na spędzenie wakacyjnego urlopu. Okazuje się, że może zawitać tam każdy, bowiem mowa o Łagowie – miejscowości leżącej w województwie lubuskim.

Noclegi

Łagów jako miejscowość turystyczna jest przygotowany na przyjęcie dużej ilości turystów. Do ich dyspozycji są hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe, a także gospodarstwa agroturystyczne. Wszystkie na pewno spełnią oczekiwania osób, które zdecydują się odwiedzić nieduży Łagów. Należy pamiętać, że mimo iż miejscowość nie należy do dużych ośrodków, cieszy się niemałą popularnością wśród polskich wczasowiczów, dlatego też dobrym pomysłem jest rezerwowanie z wyprzedzeniem kwater noclegowych w Łagowie (np. na Meteorze).

Pomysły na spędzenie czasu

Osoby, które postanowiły spędzić urlop w Łagowie nie mogą stąd wyjechać bez odwiedzenia Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Uważa się, że to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Łagowie i okolicach, ale na całej ziemi lubuskiej. Przyroda zachwyci nawet najbardziej wymagającego turystę, wiele osób na pewno ucieszy też to, że na terenie parku jest mnóstwo ścieżek spacerowych i rowerowych, dzięki którym można zwiedzić całe to malownicze miejsce. Osoby z dziećmi, ale także dorośli, którzy lubią wodne sporty powinni udać się, nad któreś spośród aż ośmiu jezior, znajdujących się na terenie parku krajobrazowego. Przy części z nich działają wypożyczalnie sprzętu, dzięki którym można spróbować swoich sił na rowerku wodnym, kajaku czy żaglówce. Osoby, które lubią mieszkać w malowniczych miejscach powinny rozważyć jako bazę noclegową jeden z ośrodków wczasowych działających na terenie parku. Innym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Łagowie jest Zamek Joannitów. Powstał on w XIV wieku, jednak do dziś funkcjonuje tylko wieża oraz jedna sala, pozostała część zamku powstała później. Aktualnie w budynku prowadzony jest hotel oraz lokale gastronomiczne: restauracja i kawiarnia. Osoby, które lubią podziwiać zabytki techniki powinny odwiedzić wybudowany w 1909 roku wiadukt kolejowy. Jego wysokość wynosi aż 25 m.

One thought on “Łagów i wspaniały park krajobrazowy

  1. Zamek Joannitów to jedno z najpiękniejszych miejsc jakie zwiedziłam w Łagowie, no i Łagowski Park Krajobrazowy też jest zachwycający

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *