Miasta Małopolski – Nowy Targ

Malowniczy Nowy Targ jest miastem położonym na Podhalu [https://pl.wikipedia.org/wiki/Podhale]. Doskonała lokalizacja, szeroka baza noclegowa oraz liczne atrakcje sprawiają, że jest on często odwiedzany przez ciekawskich turystów. Słynny jarmark integruje gości i mieszkańców w każdy czwartek i sobotę.

Co jeszcze Nowy Targ może nam zaoferować? Na początek warto zadbać o wygodne miejsce do spania i miłego spędzania czasu między licznymi atrakcjami. Z pewnością znajdziemy tu wiele miejsc w pięknej okolicy, często z widokiem na góry – liczne pensjonaty, hotele, pokoje gościnne []. W mieście, oprócz jarmarku czeka na nas wiele ciekawych atrakcji. Piękny kościół św. Katarzyny posiada bogatą i burzliwą historię. Architektura wnętrza pochodzi głównie z okresu baroku. Świątynia jest udostępniona do zwiedzania. W okresie letnim możemy liczyć na koncerty organowe w kościele. Kościół św. Anny to uroczy, drewniany budynek. Doceniany ze względu na ciekawą architekturę oraz atuty historyczne. Należy do Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej. Jest on tworzony przez 254 zabytkowe obiekty z drewna: kościoły, dzwonnice, cerkwie, dworki, staropolskie wille oraz skanseny. Świątynia jest zaliczana do kościołów podhalańskich. Położona na wzgórzu, stanowi fascynujący zakątek, który koniecznie trzeba odwiedzić. W Nowym Targu warto odwiedzić także kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, który jest najwyższym budynkiem w mieście.

Wiele ciekawostek i przykładów pięknej architektury znajdziemy również na rynku. W tutejszym Ratuszu mieści się Muzeum Podhalańskie. Ceramika, rzemiosło, stare dokumenty i druki, rzeźby oraz wiele innych eksponatów przybliży nam nieco historię regionu. W okolicy czeka na nas także wiele ciekawych atrakcji. Warto odwiedzić Termy Podhalańskie w Szaflarach. Zmineralizowana woda w basenach ma działanie lecznicze oraz zapewnia świetną zabawę dla dorosłych oraz dzieci. Dużo emocji dostarczy także spływ Dunajcem. Miłośnicy wędrówek po górach z pewnością także nie będą zawiedzeni. W sąsiedztwie znajdziemy wiele ciekawych szlaków turystycznych. Warto także udać się nad Jezioro Czorsztyńskie. Możemy wybrać się na rejs, który dostarczy nam wiele ciekawych krajobrazów. Przy okazji koniecznie odwiedźmy zamek w Niedzicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *