Najpiękniejsze zakątki łódzkiej architektury

Łódź to niezwykłe miasto pod względem architektury, która zachwyca na co dzień wszystkich Łodzian, a także wielu turystów. Wyjątkowy charakter zawdzięcza wielokulturowym korzeniom. Historia tego miasta tworzona była m. in. przez Polaków, Niemców, Żydów cz Rosjan, czemu Łódź zawdzięcza miano miasta czterech kultur.

Ważniejszymi budowlami z okresu historycznego są m. in. archikatedralna cerkiew pod wezwaniem św. A. Newskiego, cerkiew pod wezwaniem św. Olgi oraz kościół ewangelicko-augsburdzki pod wezwaniem św. Mateusza. Aby poznać historię Łodzi warto zwiedzić Muzeum Miasta Łodzi, mieszczące się w największym w Polsce pałacu fabrykanckim, który kilka lat temu został poddany rewitalizacji. Na obszarze pofabrycznym mieści się słynna galeria handlowa Manufaktura, przy której położony jest kompleks gastronomiczny i rozrywkowy, a także siedziba Muzeum Sztuki ms2. Mimo dużej popularności sercem Łodzi jest jednak ulica Piotrkowska, najdłuższy deptak w Polsce, miejsce spotkań i zabawy wielu Łodzian i turystów, teren organizacji jarmarków i festynów, obszar w którym tętni życiem zarówno za dnia, jak i w nocy.

Miejscami, które warto zobaczyć są Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera, Księży Młyn czy Port Lotniczy im. Wł. Reymonta. Przyjeżdżając do Łodzi warto pamiętać, że miasto oferuje szeroką gamę hoteli, domów wycieczkowych, schronisk i hosteli, gdzie można się zatrzymać na noc. Dla turystów pragnących dobrze wypocząć śmiało można polecić najbardziej znane hotele, tj. Iness Hotel, Holiday Inn Hotel, Ibis Hotel czy Novotel Hotel, mieszczące się w ścisłym centrum miasta. Oferują one również wysokiej jakości usługę gastronomiczną. Dla mniej wymagających świetnie sprawdzą się Szkolne Schroniska Młodzieżowe, zlokalizowane na Zamenhofa i Legionów czy też Domy Studenta, zlokalizowane przy ulicy Politechniki i Piotrkowskiej. Turyści, którzy lubią dobrze zjeść z pewnością powinni się udać na ul. Piotrkowską, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Można tam odwiedzić restauracje i pizzerie, kawiarnie i lodziarnie, m. in. Restaurację Bułgarską, Breadnię czy Chłopską Izbę. Wszystkim spragnionym należy polecić Bierhalle w Manufakturze czy też puby na ulicy Piotrkowskiej. W Łodzi pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu swoją wizytę w tym mieście zapamięta na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *