Półwysep Helski kusi krajobrazem

Półwysep Helski jest nazywany przez większość zamieszkujących tutaj osób mianem „początku Polski”. Mierzeja Helska [tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mierzeja_Helska] to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów z różnych zakątków Polski oraz świata. Region ten ma kształt kosy oraz mierzy około 35 kilometrów długości. Dokładnie zlokalizowany jest on na Pobrzeżu Gdańskim, w województwie pomorskim. Przyjeżdżające tutaj osoby przede wszystkim zostają skuszone pięknymi krajobrazami Morza Bałtyckiego, czystym, jodowanym powietrzem a także licznymi atrakcjami turystycznymi oraz bazą noclegową. Na terenie tym znajdziemy wiele komfortowych miejsc noclegowych [więcej pod linkiem: ], które znajdują się w hotelach, domkach letniskowych, pensjonatach oraz gospodarstwach agroturystycznych. Ogromną zaletą tego regionu są piękne, piaszczyste plaże, których stan zachwyca czystością.

Na obszarze Mierzei Helskiej możemy odnaleźć wiele ciekawych miast i miasteczek, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Władysławowo. Jest to niewielkie miasto o powierzchni zaledwie 12,59 setnych kilometra kwadratowego. Zostało ono założone w XII wieku, natomiast prawa miejskie otrzymało w 1963 roku. Na terenie tego miasta funkcjonuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych oraz wydarzeń kulturalnych, które co roku przyciągają wiele osób. Ogromną zaleta Władysławowa jest pięć kąpielisk, które otwarte są w sezonie od czerwca do sierpnia. Wszystkie pozostają pod opieką wykwalifikowanych ratowników wodnych, dzięki którym w miejscach tych panuje ład i porządek.

Punktem cieszącym się ogromną popularnością jest aleja Gwiazd Sportu na jednym z deptaków. Bardzo ciekawym miejscem, które warto odwiedzić przyjeżdżając na teren Półwyspu Helskiego jest Muzeum Motyli, które posiada liczne zbiory niespotykanych motyli. Warto odwiedzić również port we Władysławowie, który jest jednym z największych obiektów tego typu przy polskim wybrzeżu. W miejscu tym organizowane są wycieczki z przewodnikami, którzy opowiadają historię portu oraz przedstawiają jego pracę. W porcie tym poza kutrami rybackimi możemy również znaleźć sportowe jachty oraz piękne żaglowce. Półwysep Helski to bardzo atrakcyjny region Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *