Szlak konny, rowerowy i pieszy – Dębki

Wielu z nas poszukując kierunku tegorocznego urlopu kieruje się różnymi kryteriami. Jednym zależy na wygodzie, minimalnym wysiłku (w zasadzie wystarczy piękna plaża i bardzo dobra baza noclegowa w Meteorze). Innym zależy na czymś więcej niż tylko leżenie plackiem. To właśnie ta druga grupa szuka aktywnego wypoczynku, by poza lenistwem i dość biernym odpoczynkiem, mogli swój urlop spędzić w sposób aktywny.

Jak wiemy propozycji jest bardzo wiele. Jeżeli zdecydowaliśmy się na szukanie aktywnego odpoczynku, to miejscowość Dębki, położona nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Piaśnicy, na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, na Kaszubach, będzie wyborem idealnym. Dębki, to dopasowana dla potrzeb każdego turysty baza noclegowa, która może być bazą wypadową do aktywnego spędzenia wolnego, urlopowego czasu. Nie ulega wątpliwości, że aby w pełni poznać klimat miejscowości i regionu, do którego udajemy się na urlop, trzeba trochę pospacerować. Miejscowość jest do tego stworzona. 

To właśnie przez Dębki poprowadzony jest jeden z piękniejszych, nadmorskich szlaków turystycznych. Szlak Nadmorski Bałtycki (E9) – bo taką nosi oficjalną nazwę, rozciągnięty jest poprzez położone obok siebie miejscowości. Żarnowiec – Dębki – Białogóra – Szklana Huta – Lubiatowo – Latarnia Morska Stilo – Osetnik – Nowęcin – Łeba, więc jeśli ktoś z nas dysponuje chęcią i czasem to na pewno warto poznać Nadmorski Park Krajobrazowy i sąsiadujący z nim Szlak Puszczy Darżlubskiej, przez które poprowadzony jest szlak turystyczny, a który pokaże nam na własne oczy piękno Kaszub i okolic. Jeżeli wolimy jednak przemieszczać się na rowerze to szlak rowerowy Białogóra – Dębki – Karwia będzie idealny dla nas. Jeśli naprawdę lubimy długie rowerowe wycieczki.

Dębki nie zapomniały również o miłośnikach koni. To dla nich został utworzony piękny szlak konny Wejherowo – Lubocino – Żarnowiec – Dębki – Karwia – Ostrowo – Jastrzębia Góra – Mechowo – Wejherowo, którego krajobraz przedstawi piękno Kaszub. Nie ważne jaką aktywność preferujemy dla siebie – piesze wędrówki, jazdę na rowerze, czy też konne spacery. Ważne, że na pewno nie będziemy się nudzić. Urlop, który tam zaplanujemy, na pewno zapadnie nam w pamięć na długie lata, a już za rok będziemy chcieli wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *