Szlaki kajakowe i rowerowe na terenie Darłówka

Aktywny wypoczynek w czasie wakacji to bardzo dobry pomysł, gdyż zazwyczaj w domu większość osób nie dysponuje odpowiednią ilością czasu, a jak wiadomo sport to zdrowie. Wybierając się na wakacyjny wypad do Darłówka, nie jesteśmy na szczęście skazani wyłącznie na całodniowe plażowanie oraz zwiedzanie tutejszych zabytków, gdyż ten nadmorski kurort ma do zaoferowania dużo więcej.

W jaki sposób można spędzić aktywnie wakacje w Darłówku?

Oczywiście najpopularniejszą dyscypliną sportów uprawianą właśnie nad Morzem Bałtyckim jest pływanie, jednak mamy tu liczne szlaki piesze i rowerowe, a także kajakowe. Na terenie tej przepięknej miejscowości spotykają się dwie rzeki wpływające do Bałtyku, a mianowicie Wieprza i Grabowa, które umożliwiają zorganizowanie w miesiącach letnich spływów kajakowych, które dostarczają potrzebną każdemu dawkę adrenaliny. Turyści, którzy zainteresowani są takimi spływami powinni skontaktować się z firmami organizującymi te wodne eskapady. Decydując się na taką formę spędzania wolnego czasu, można liczyć nie tylko na odpowiedni sprzęt oraz opiekuna, ale również na inne dodatkowe atrakcje, organizowane w czasie postoju.

Jeśli chodzi natomiast o szlaki piesze i rowerowe to należy tutaj zaznaczyć, iż w Darłówku znajduje się wypożyczalnia nie tylko rowerów, ale również quadów oraz sprzętu do nordic walkingu, dzięki czemu nie jest konieczne wożenie ich ze sobą. Najbardziej popularną z tras rowerowych jest ta łącząca Darłowo z Dąbkowicami, ponieważ przebiega w pobliżu Jeziora Bukowo {odszukaj: wikipedia.org/wiki/bukowo} oraz przepięknego lasu, dzięki czemu można podziwiać przepiękne widoki oraz raczyć się świeżym i czystym powietrzem. Inną bardzo ciekawą trasą liczącą około 37 km, jest Duża Pętla Nadmorska, na trasie której można podziwiać nie tylko Morze Bałtyckie, ale również przepiękne jezioro oraz liczne wiatraki, wtapiające się w tamtejszy krajobraz.

W dzisiejszych czasach aktywny wypoczynek nad Morzem staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularny, ponieważ zdecydowana większość osób znudzona jest już całodniowym plażowaniem. Na szczęście, w Darłówku można liczyć na wiele bardzo ciekawych atrakcji, jak wspomniane powyżej szlaki kajakowe oraz rowerowe. Wybierając się jednak do Darłówka, warto wcześniej zorientować się, jak wygląda baza noclegowa {odszukaj: } w tej miejscowości, gdyż latem znalezienie odpowiedniej kwatery może sprawić wiele trudności. Wprawdzie, jeśli chodzi o noclegi, to Darłówko ma dosyć bogata ofertę, jednak należy pamiętać o tym, iż w sezonie urlopowym przybywa tutaj wielu turystów z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *