Węgorzewo – nieznany zakątek Polski

Węgorzewo to miasto zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim. Miasto to jest zamieszkiwane przez blisko dwanaście tysięcy mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi około jedenastu kilometrów kwadratowych.

Będąc w Węgorzewie warto poświęcić chwilkę i zobaczyć zamek krzyżacki. Pochodzi on z 1398 roku, natomiast jego przebudowa miała miejsce w pierwszej połowie XVIII wieku. Po zniszczeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej zamek został odbudowany i przeznaczony na cele kulturalne.

W owej miejscowości swą siedzibę ma klub piłkarski „Vęgoria” Węgorzewo. Warto wiedzieć, że Węgorzewo jest miastem garnizonowym. Zlokalizowany jest tam 11 Mazurski Pułk Artylerii imienia generała Józefa Bema.

Zostając na dłużej w Węgorzewie warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Ośrodek Wypoczynkowy Piękny Brzeg. Jest on usytuowany w Węgorzewie. W ofercie obiektu znajduje się sto sześćdziesiąt miejsc noclegowych. Obiekt ten oferuje dwuosobowe, czteroosobowe oraz sześcioosobowe domki letniskowe. Cena za pobyt w domku dwuosobowym plasuje się od sześćdziesięciu do stu sześćdziesięciu złotych, natomiast za pobyt w domku czteroosobowym trzeba będzie zapłacić od stu do stu dwudziestu złotych. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z oferty noclegowej domku sześcioosobowego to musimy przygotować się na wydatek od stu dwudziestu pięciu do dwustu czterdziestu złotych za domek. Każdy z oferowanych domków wyposażony jest w aneksy kuchenne, łazienki oraz tarasy. Aneksy kuchenne natomiast posiadają: lodówkę, czajnik bezprzewodowy, garnki, talerze oraz sztućce. W cenę noclegu wliczony jest stały i bezprzewodowy dostęp do internetu, a także parking oraz podatek VAT. Na terenie, na którym został wybudowany obiekt znajduje się parking, wypożyczalnia rowerów oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Na terenie obiektu istnieje także możliwość zorganizowania ogniska. Goście mają do dyspozycji plażę z kąpieliskiem. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tam: rowery wodne, łodzie wędkarskie, kajaki, rowery turystyczne oraz boiska do siatkówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *